Nowe wydanie norm ISO 9001 oraz ISO 14001 - kolejne etapy w procesie przejścia

15 września br. mija dwa lata od momentu publikacji zrewidowanych norm ISO 9001 oraz ISO 14001. Wszystkim organizacjom certyfikowanym na godność z powyższymi normami uprzejmie przypominamy, że ważność certyfikatów na zgodność z ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2007 upływa z dniem 14 września 2018 r.

Aby uniknąć zakłóceń w ciągłości certyfikacji, to również data graniczna przystosowania Państwa systemów zarządzania do nowego wydania norm z roku 2015, poddania tych systemów ocenie, wdrożenia ewentualnych korekt i uzyskania pozytywnej decyzji certyfikacyjnej, która musi zapaść przed 15 września 2018.

Chcąc prawidłowo przeprowadzić przejście na nowe normy ISO, gorąco zalecamy dostosowanie systemów zarządzania i stosownego przygotowania kluczowego personelu odpowiednio wcześniej.

Poniżej kilka ważnych informacji dotyczących procesu przejścia:

– Potwierdzenie przejścia na nowe wydanie norm (audyt przejścia) może nastąpić w powiązaniu z audytem recertyfikacji lub audytem nadzoru. Nie jest przewidziane przejście w trybie audytu specjalnego.
– Od dnia 1 września 2017 wszystkie audyty (certyfikacja i recertyfikacja) powinny być przeprowadzane wyłącznie na zgodność z ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015.
– Dla zapewnienia pomyślnego procesu przejścia należy audyt przejścia zaplanować z zachowaniem wystarczającego czasu na działania poaudytowe oraz proces administracyjny i wydanie decyzji certyfikacyjnej. To może oznaczać, w pewnych przypadkach, konieczność przyśpieszenia terminów rutynowo planowanych audytów nadzoru lub recertyfikacji.

Celem ułatwienia procesu przejścia, zapraszamy na naszą stronę dedykowaną lead.bureauveritas.com. Dodatkowo, zapraszamy do skorzystania z naszych lokalnych szkoleń poświęconych zrewidowanym ISO 9001, ISO 14001 oraz z bezpłatnych webinarów* prowadzonych cyklicznie. Więcej informacji na stronie http://www.szkolenia.bureauveritas.pl/

Aby pozostać na bieżąco z nowymi wiadomościami dotyczącymi rewizji norm, proszę obserwować nas na Twitterze, @LEAD_BV, Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/bureau.veritas.polska/ ) dołącz do nas na LinkedIn (Bureau Veritas Certification https://pl.linkedin.com/company/bureau-veritas)

*Serdecznie zapraszamy na naszą stronę vimeo (https://vimeo.com/bureauveritas), gdzie dostępne są wszystkie webinary, które odbyły się dotychczas.

Udostępnij

Share